O CANRAFT

Agentúru CANRAFT vedie skúsený kaňoningový a raftingový guide, známy dobrodruh Miroslav Dušek. Agentúra vznikla v roku 2007 a odvtedy vyčarila úsmev na perách mnohých milovníkov adrenalínu. CANRAFT je tá správna voľba pre ľudí, ktorí chcú zažiť niečo výnimočné, keďže naše dobrodružstvá sa vymykajú zo štandardnej ponuky outdoorových cestovných kancelárii. Špecializujeme sa najmä na kaňoning v rôznych destináciách po celom svete ale aj v "blízkom" okolí - Rakúsko, Slovinsko, Taliansko, Španielsko ostrovy Madeira, Korzika, Mallorca či Reunion. V našom portfóliu zájazdov však nájdete aj rafting, lezenie či dnes veľmi populárne via ferraty. Program Vám vytvoríme na kľúč, podľa vašich prianí, skúseností a záujmov.

Prečo "Can-" a "-Raft"?

"Can-" - Kaňoning

Je jeden z najmladších extrémnych športov, ktorý si získava čoraz väčšiu popularitu. Vznikol koncom sedemdesiatych až začiatkom 80-tich rokov na juhu Francúzka. Postupne sa rozšíril do celej Európy, hlavne do predhorských oblastí Álp. Kaňoning je vlastne prechod tiesňav a kaňonov za pomoci horolezeckej techniky. Rieky počas svojej púti prekonávajú výškové rozdiely, prepadávajú sa vo vodopádoch a zarezávajú sa do škár a tiesňav. V tomto prostredí plnom prírodných scenérií sa spolu pokúsime prekonať strach z výšok a pomocou lán, prírodných šmykľaviek a skokov zdoláme náročnosť kaňonov.

"-Raft" - Rafting

V dnešnej dobe je rafting dobre známy a populárny adrenalínový šport. Jeho podstatou je splav perejnatých riek za pomoci špeciácnych nafukovacích plavidiel (raftov). Rieky sa klasifikujú podľa stupňa obtiažnosti od WW-I až po extrémnych WW-VI. My sa spolu pokúsime zdolať rieky primeranej obtiažnosti. Plavíme sa na 5 a viacmiestnych raftoch, pri skúsených skupinách je možné postupne zvýšiť obtiažnosť. Pre zdatnejších máme pripravenú možnosť splavu na 2-miestnych raftoch.

Team Canraft

Dobrodruh a profesionálny vodca kaňoningu, ktorý sa aktívne venuje raftingu, kayakingu, skialpinizmu a horolezectvu, je dušou CANRAFT Guide Agency. Má za sebou prechody viac ako stovky kaňonov po celom svete. V roku 2010 sa mu po podarilo splniť si sen o prechode jedného z najobtiažnejších kaňonov sveta "Trou d´Fer" na ostrove Reunion (Video), ktorého prechod zaznamenal na filmovom plátne známy slovenský dokumentarista Pavol Barabáš.
Okrem toho sa Miro zúčastnil aj na iných expedíciách do Afriky. Spolu s českými kolegami absolvovali dobrodružný prvosplav rieky "Dyntchyia" o ktorom dokumentarista Petr Kašpar natočil film "Hliněná řeka" (Video). S ďalším dobrodruhom Petrom "Beckom" Ondrejovičom se podieľal na filme OMO 2 "Prameny". V roku 2011 sa zúčastnil na výprave, ktorá dokumentovala život domorodých kmeňov Surma v juhozápadnej Etiópii, kde spolu so spisovateľom a etnológom Ivanom Bulíkom a filmárom Pavlom Barabášom žili medzi nimi.
V roku 2012 sa tejto zostave podaril jedinečný splav rieky Gojeb, ktorá je prítokom rieky Omo v Etiópii. Na cestách ho sprevádza jeho verná spoločníčka gitara :-)

Narodila sa v Bratislave ešte v minulom storočí, kde teraz žije aj pracuje. Dlhodobá televízna reportérka a moderátorka relácie o cestovaní, v súčastnosti pracuje ako PR Manažérka. Kaňoningu sa venuje viac ako 5 rokov a má za sebou priestup desiatok kaňonov na ostrovoch Reunion, Madeira, Korzika, Mallorca, Tenerife, na francúzskej riviére, v Sierre Guarra (Španielsko), v Taliansku a Slovinsku. V agentúre Canraft má na starosti organizáciu, zabezpečenie a logistiku akcií a expedícií.