Madeira

Madeira je známa ako ostrov večnej jari. Jej stabilná klíma je veľká výhodou, lebo nám umožňuje venovať sa kaňoningu napríklad aj v zimných mesiacoch, keď bežní smrteľníci brázdia lyžiarske svahy. My prezývame ostrov Madeira „malý Reunion.“ Kaňony na Madeire sú mimoriadne vertikálne, zarezané v šťavnatom pralese, poniektoré končia až vo vlnobití Atlantického oceánu. Prales na Madeire je popretkávaný kanálmi - levádami, ktoré zásobujú južnú časť ostrova pitnou vodou.
Mnohé levády využívajú návštevníci ostrova ako zaujímavé turistické trasy. My kaňonári ich využívame pri nástupe a výstupe z kaňonov. Vďaka úzkym tunelom a levádam objavujeme okrem kaňonov aj najkrajšie prírodné zákutia ostrova. Zostupy do kaňonov sa začínajú na širokej planine Paul da Serra, z ktorej sa rokliny prudko zvažujú k oceánu. Predstavte si, že zlaňujete 50 metrový vodopád a zo štandu vidíte až na oceán. Výhľady z kaňonov sú neopísateľné.
High-lightom výletuje kaňon s príznačným názvom Jungle Rain s jeho 105 metrovým vodopádom a vzdušným štandom. Na Madeire si zlaňovanie naozaj vychutnáte. Po celodennom výlete nás čaká oddych v pohodlí príjemného penzionu na brehu atlantického oceánu, večerné kúpanie v bazénoch naplnených morskou vodou a Mirkova gitarka.

Naše akcie na Madeire