Španielsko: Sierra de Guara

Magická krajina veľmi podobná americkej Arizone alebo Coloradu ako vystrihnutá z westernových filmov láka svojou krásou dobrodruhov z celého sveta. Práve tu v Pyrenejách sa narodil náš milovaný kaňoning. Slnkom prežiarené rokliny strážia nádherné pieskovcové veže ostré ako ihly. Filmovú atmosféru dotvárajú supy krúžiace nad našimi hlavami striehnuce na svoju korisť. Sierra de Guara je jednou z našich najobľúbenejších destinácii. Kaňony sú hravé, plné skokov a tobogánov, ale mimoriadne krásne a vhodné aj pre menej skúsených kaňonárov. Zlatým klincom je 3500 metrov dlhý kaňon Mascun superior, ktorý patrí k najlepšie hodnoteným kaňonom sveta.
 
Sierra de Guara však nie je iba o kaňoningu. Je známa svojimi skvelými lezeckými podmienkami. V objatí červených skál na nás čaká aj príjmená Ferata de la Virgen a večery v malebnom kempe v mestečku Rodellar a originálnej krčmičke Kalandraka plné Sangrie a dobrého španielskeho jedla. Zaujímavým zážitkom je aj prechádzka a kávička v kamenných mestečkách Alquezar a Huesca, ktoré vás zaručene uchvátia.
Do Španielska je najjednoduchším a najrýchlejším spôsobom dopravy lietadlo do Barcelony, kde si prenajmeme auto a vyrazíme smer Sierra de Guarra. Bývať budeme v stanoch alebo miestnych bungalovoch.

Naše akcie v Španielsku