Video


LODRINO
Autor: Pavol Barabáš
Dátum: Október 2014
Len desať kaňonov na svete má hodnotenie zážitkovosti vyššie ako 3,9. Medzi ne patrí aj kaňon Lodrino v Ticine vo Švajčiarsku. V auguste v roku 2014 tam pôsobila prvá slovenská kaňoningová skupina v zložení: Miro Dušek, Jaro Holeček, Paľko Černý, Viktor Doletina a Pavol Barabáš.

GORD BLAU SA FOSCA - Mallorca
Autor: Pavol Barabáš
Dátum: Máj 2014
Sever ostrova Malorka prekvapí úzkymi kaňonmi. Z nich Gord Blau sa Fosca patrí medz i desať najkrajších zážitkových kaňonov na svete. A právom...

GODŽEB RIVER
Autor: Pavol Barabáš
Dátum: 2013
Bez popisu

OMO - CESTA DO PRAVEKU
Autor: Pavol Barabáš
Dátum: 2012
Minulosť ľudstva sa vynára práve z afrických dejín. Tam niekde na brehu etiópskej rieky Omo, ďaleko od civilizovaného sveta, sa našli najstaršie kosti pravekého človeka. Milióny rokov sa však dejiny civilizácie ľudstva tomuto územiu vyhýbali.
Vďaka tomu sa tu zachovali kmene, ktoré nás môžu vtiahnuť späť do minulosti, aby sme lepšie pochopili, odkiaľ sme vyšli a možno i to, kam smerujeme. Šesť odvážlivcov sa pustilo na rafte nebezpečným kaňonom rieky OMO do neznáma. Bojovali s nástrahami rieky v ťažkých perejách tečúcich územím nikoho, aby objavili nielen prírodných ľudí žijúcich na dolnom toku rieky Omo, ale i sami seba.

TROU DE FER - vybavenie
Autor: Pavol Barabáš
Dali sme na jednu kopu 160 kg materiálu v suchom stave: 670 metrov lán, sedačky, neoprény, prilby, množstvo horolezeckého materiálu, akumulátorovú vŕtačku, nity, stan, bivakovacie potreby, varič, potraviny, lekárničku a množstvo malých drobností, ktoré v krízových situáciách môžu zachrániť život.

TROU DE FER - THE IRON HOLE
Autor: Pavol Barabáš

TROU DE FER
Autor: Pavol Barabáš
Upútavka na film

Trou De Fer: NEPADNI! - pesnička, ktorá sa do filmu nedostala...
Autor: Pavol Barabáš
Nepadni je pesnička od skupiny Slniečko, ktorú sme si počas nakrúcania TROU DE FER na ostrove Reunion často spievali. Bohužiaľ naša milovaná vláda aj tak padla... Škoda! No a ten surfer je naša Natália, ktorá sa snažila tento šport naučiť...

ELI 2 - nácvik na kaňon TROU DE FER
Autor: Pavol Barabáš
ELI 2 je kaňon s označením ED – extrément difficile – krajne ťažké. Je to obtiažnostný stupeň zodpovedajúci piatemu extrémnemu stupňu v klasickej kaňoningovej stupnici.

TROU DE FER: Režisér o nakrúcaní filmu
Autor: Pavol Barabáš
Našou prvou snahou bolo bezpečne prejsť jedným z najkrajších kaňonov na tejto Zemi. Zažiť s priateľmi nádhernú atmosféru v tej najdivokejšej prírode akú si vie človek predstaviť a priniesť si úžasné zážitky.

Nácvik pred odchodom na Trou De Fer: Mlinarica
Autor: Pavol Barabáš
Kaňon Mlinarica je jeden z najkrajších kaňonov v Julských Alpách v Slovinsku. Pred odchodom na Reunion sme potrebovali nacvičovať a dostávať do krvi hlavne dlhé zlaňovania vo vodnatých kaňonoch. Roztápajúci sneh v Alpách naplnil kaňony dostatočne a tak sme Mlinaricu dali na pokraji priechodnosti... Ale bol to dobrý tréning na Trou de fer

Bovec Kanoning
Autor: Richard Rehorovsky

Rio Simon
Autor: Richard Rehorovsky